2020-as férfi vízilabda-Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi vízilabda-
Európa-bajnokság
(2020)
(European Water Polo Championship 2020)
a Duna Aréna, a verseny helyszíne
a Duna Aréna, a verseny helyszíne
Adatok
Rendező Magyarország
Dátumjanuár 1226.
HelyszínekDuna Aréna (Budapest rendező városban)

Címvédő Szerbia
Győztes Magyarország (13. cím)
Statisztika
Mérkőzések48
Gólok1004 (átlag: 20,92)

Gólkirály Konsztantyin Harkov
(21 gólos)
Díjak
Legjobb játékos Varga Dénes

 ← 20182022 → 

A 2020-as férfi vízilabda-Európa-bajnokságot Budapesten, Magyarországon rendezték január 12–26. között. Ez az első alkalom, hogy az összes LEN-eseményt ugyanaz a város (ország) látja vendégül.

A 2016-ban Budapesten aláírt szerződés értelmében Magyarország 2020-ban az összes vizes Európa-bajnokságot megrendezheti: januárban a vízilabdázók, majd májusban az úszók, műugrók és szinkronúszók versengenek a Duna Arénában, a nyílt vízi úszók pedig a Lupa-tavon, míg augusztus 20-án az óriás-toronyugrók Budapesten a Batthyány téren.[1]

A címvédő Szerbia volt. A tornát a magyar válogatott nyerte, története során 13. alkalommal.

Résztvevők[szerkesztés]

Esemény Dátum Helyszín Kvóta Kvalifikált csapatok
Rendező 1  Magyarország
2018-as Európa-bajnokság 2018. július 16–28. ESP Barcelona 7  Szerbia
 Spanyolország
 Horvátország
 Olaszország
 Görögország
 Montenegró
 Oroszország
Selejtezők 2019. október 11–13. 8  Franciaország
 Grúzia
 Hollandia
 Málta
 Németország
 Románia
 Szlovákia
 Törökország

Az Európa-bajnokságra a rendező Magyarország és a 2018-as Európa-bajnokság első hét helyezettje automatikusan kijutott. A maradék nyolc helyet a selejtező csoportok első és második helyezett csapatai kapták.[2]

Sorsolás[szerkesztés]

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását 2019. október 22-én sorsolták Budapesten. A 16 csapatot 4 kalapban helyezték el.[3] A sorsolást Madaras Norbert és Molnár Tamás végezte el.[4]

1. kalap
(a 2018-as Eb
első négy helyezettje)
2. kalap
(a 2018-as Eb
5.-8. helyezettje)
3. kalap
(a selejtezők
győztesei)
4. kalap
(a selejtezők
második helyezettjei)
 Szerbia  Görögország  Szlovákia  Németország
 Spanyolország  Montenegró  Románia  Hollandia
 Horvátország  Oroszország  Törökország  Málta
 Olaszország  Magyarország  Grúzia  Franciaország

A sorsolás után az alábbi csoportok alakultak ki:[5]

A csoport B csoport C csoport D csoport
 Horvátország  Hollandia  Magyarország  Franciaország
 Németország  Románia  Málta  Grúzia
 Montenegró  Oroszország  Spanyolország  Görögország
 Szlovákia  Szerbia  Törökország  Olaszország

Lebonyolítás[szerkesztés]

A tornán 16 ország válogatottja vett részt. A csapatokat 4 darab 4 csapatból álló csoportokba sorsolták. A csoportmérkőzések után a negyedik helyezettek a 13–16. helyért játszottak. Az első helyezettek közvetlenül az negyeddöntőbe, a második és harmadik helyezettek a nyolcaddöntőbe jutottak. A negyeddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódott az Eb.

Csoportkör[szerkesztés]

A csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
1.  Horvátország 3 3 0 0 44 23 +21 9 Továbbjutott a negyeddöntőbe
2.  Montenegró 3 2 0 1 35 18 +17 6 Továbbjutott a nyolcaddöntőbe
3.  Németország 3 1 0 2 20 32 −12 3
4.  Szlovákia 3 0 0 3 13 39 −26 0 A 13–16. helyért játszhat
Forrás: WP2020Budapest
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összes gólkülönbség.
2020. január 14.
11:30
Szlovákia  4–15  Montenegró Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Levan Berisvili (GEO), Sebastien Dervieux (FRA)
(2–1, 0–6, 1–4, 1–4)
négy játékos 1 gól 1 Jegyzőkönyv Ivović 4 gól 4

2020. január 14.
14:30
Németország  9–17  Horvátország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szergej Naumov (RUS), Raffaele Colombo (ITA)
(2–1, 2–6, 1–6, 4–4)
Restović 3 gól 3 Jegyzőkönyv Miloš 3 gól 3

2020. január 16.
10:00
Németország  8–5  Szlovákia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Levan Berisvili (GEO), Ivan Raković (SRB)
(4–1, 1–2, 3–2, 0–0)
Real 3 gól 3 Jegyzőkönyv öt játékos 1 gól 1

2020. január 16.
20:30
Montenegró  10–11  Horvátország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szergej Naumov (RUS), Raffaele Colombo (ITA)
(1–2, 2–4, 2–4, 5–1)
négy játékos 2 gól 2 Jegyzőkönyv Bukić 3 gól 3

2020. január 18.
16:00
Szlovákia  4–16  Horvátország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szvetlana Dreval (RUS), Jórgosz Sztavrídisz (GRE)
(0–3, 2–4, 1–4, 1–5)
négy játékos 1 gól 1 Jegyzőkönyv Bušlje 5 gól 5

2020. január 18.
17:30
Németország  3–10  Montenegró Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Raffaele Colombo (ITA), Matan Schwartz (ISR)
(1–2, 0–3, 1–3, 1–2)
Gielen 2 gól 2 Jegyzőkönyv négy játékos 2 gól 2

B csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
1.  Szerbia 3 3 0 0 39 20 +19 9 Továbbjutott a negyeddöntőbe
2.  Oroszország 3 1 0 2 34 33 +1 3 Továbbjutott a nyolcaddöntőbe
3.  Románia 3 1 0 2 26 34 −8 3
4.  Hollandia 3 1 0 2 22 34 −12 3 A 13–16. helyért játszhat
Forrás: WP2020Budapest
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összes gólkülönbség.
2020. január 14.
10:00
Románia  8–9  Hollandia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Robert Tiozzo (CRO), Gernot Haentschel (GER)
(2–2, 2–3, 4–1, 0–3)
Mihnea 3 gól 3 Jegyzőkönyv Winkelhorst 3 gól 3

2020. január 14.
17:30
Szerbia  13–9  Oroszország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Carlos Ortega (ESP), Horváth Róbert (SVK)
(3–1, 4–3, 2–3, 4–2)
Prlainović 4 gól 4 Jegyzőkönyv Merkulov 3 gól 3

2020. január 16.
13:00
Románia  7–15  Szerbia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Erkan Turkkan (TUR), Peter Blazan (MLT)
(3–5, 1–1, 1–5, 2–4)
Radu, Oanta 2 gól 2 Jegyzőkönyv Mandić 4 gól 4

2020. január 16.
14:30
Oroszország  15–9  Hollandia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Gernot Häntschel (GER), Matan Schwartz (ISR)
(3–2, 5–1, 3–2, 4–4)
Harkov 6 gól 6 Jegyzőkönyv három játékos 2 gól 2

2020. január 18.
11:30
Románia  11–10  Oroszország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Veselin Mišković (MNE)
(3–3, 3–2, 2–0, 3–5)
Gheorghe 4 gól 4 Jegyzőkönyv Liszunov 3 gól 3

2020. január 18.
20:30
Szerbia  11–4  Hollandia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Gernot Haentschel (GER), Erkan Turkkan (TUR)
(0–1, 3–1, 5–2, 3–0)
Mandić 3 gól 3 Jegyzőkönyv Lindhout 2 gól 2

C csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
1.  Magyarország 3 2 1 0 56 16 +40 7 Továbbjutott a negyeddöntőbe
2.  Spanyolország 3 2 1 0 58 25 +33 7 Továbbjutott a nyolcaddöntőbe
3.  Törökország 3 1 0 2 25 53 −28 3
4.  Málta 3 0 0 3 17 62 −45 0 A 13–16. helyért játszhat
Forrás: WP2020Budapest
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összes gólkülönbség.
2020. január 14.
13:00
Málta  7–23  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Diana Dutilh-Dumas (NED), Jórgosz Sztavrídisz (GRE)
(3–4, 2–6, 0–7, 2–6)
Camilleri 3 gól 3 Jegyzőkönyv Munarriz 5 gól 5

2020. január 14.
19:00
Törökország  5–19  Magyarország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Luis Santos (POR), Ivan Raković (SRB)
(4–4, 0–4, 1–3, 0–8)
Yenigün, Özbek 2 gól 2 Jegyzőkönyv Manhercz 4 gól 4

2020. január 16.
11:30
Málta  10–13  Törökország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Jórgosz Sztavrídisz (GRE), Sébastien Dervieux (FRA)
(1–5, 3–4, 2–1, 4–3)
Plumpton 5 gól 5 Jegyzőkönyv Sonmez 3 gól 3

2020. január 16.
19:00
Magyarország  11–11  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Michiel Zwart (NED)
(4–2, 1–2, 3–4, 3–3)
Vámos 3 gól 3 Jegyzőkönyv Perrone 4 gól 4

2020. január 18.
10:00
Törökország  7–24  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Levan Berisvili (GEO), Radosław Koryzna (POL)
(3–5, 1–6, 1–8, 2–5)
Yutmaz 3 gól 3 Jegyzőkönyv Munarriz 5 gól 5

2020. január 18.
19:00
Málta  0–26  Magyarország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Ivan Raković (SRB), Diana Dutilh-Dumas (NED)
(0–6, 0–7, 0–8, 0–5)
Jegyzőkönyv Zalánki 7 gól 7

D csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
1.  Olaszország 3 3 0 0 38 19 +19 9 Továbbjutott a negyeddöntőbe
2.  Görögország 3 2 0 1 35 30 +5 6 Továbbjutott a nyolcaddöntőbe
3.  Grúzia 3 1 0 2 28 42 −14 3
4.  Franciaország 3 0 0 3 10 31 −21 0 A 13–16. helyért játszhat
Forrás: WP2020Budapest
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás elleni szerzett gólok; 5) összes gólkülönbség.
2020. január 14.
16:00
Franciaország  7–9  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Radosław Koryzna (POL), Erkan Turkkan (TUR)
(3–2, 2–3, 1–2, 1–2)
Vernoux, Iždinský 2 gól 2 Jegyzőkönyv Vapenski 3 gól 3

2020. január 14.
20:30
Olaszország  10–6  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Kun György (HUN), Veselin Mišković (MNE)
(1–2, 3–2, 3–1, 3–1)
három játékos 2 gól 2 Jegyzőkönyv hat játékos 1 gól 1

2020. január 16.
16:00
Görögország  17–10  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Várkonyi Gabriella (HUN), Robert Tiozzo (CRO)
(5–1, 6–1, 2–4, 4–4)
Fundúlisz 4 gól 4 Jegyzőkönyv Rurua, Vapenski 2 gól 2

2020. január 16.
17:30
Franciaország  7–10  Olaszország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Carlos Ortega (ESP), Luis Santos (POR)
(2–3, 1–3, 2–3, 2–1)
Vernoux 2 gól 2 Jegyzőkönyv Di Fulvio, Figlioli 3 gól 3

2020. január 18.
13:00
Franciaország  10–12  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Kun György (HUN), Carlos Ortega (ESP)
(1–3, 1–3, 6–3, 2–3)
Crousillat, Marzouki 2 gól 2 Jegyzőkönyv Vlahópulosz 5 gól 5

2020. január 18.
14:30
Olaszország  18–6  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Robert Horváth (SVK), Robert Tiozzo (CRO)
(4–1, 3–2, 5–3, 6–0)
három játékos 3 gól 3 Jegyzőkönyv Magrakvelidze 2 gól 2

Egyenes kieséses szakasz[szerkesztés]

 
NyolcaddöntőNegyeddöntőElődöntőDöntő
 
              
 
 
 
 
január 22.
 
 
 Olaszország8
 
január 20.
 
 Montenegró10
 
 Montenegró17
 
január 24.
 
 Törökország6
 
 Montenegró8
 
 
 Magyarország10
 
 
január 22.
 
 
 Magyarország14
 
január 20.
 
 Oroszország10
 
 Oroszország14
 
január 26.
 
 Grúzia13
 
 Magyarország9 (5)
 
 
 Spanyolország9 (4)
 
 
január 22.
 
 
 Szerbia9
 
január 20.
 
 Spanyolország10
 
 Németország6
 
január 24.
 
 Spanyolország12
 
 Spanyolország9
 
 
 Horvátország8 3.helyért
 
 
január 22.január 26.
 
 
 Horvátország14 Montenegró10
 
január 20.
 
 Görögország11  Horvátország9
 
 Románia7
 
 
 Görögország14
 

Nyolcaddöntők[szerkesztés]

2020. január 20.
14:30
Montenegró  17–6  Törökország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Jórgosz Sztavrídisz (GRE), Várkonyi Gabriella (HUN)
(3–1, 5–1, 5–0, 4–4)
Ivović 3 gól 3 Jegyzőkönyv Yenigün, Özbek 2 gól 2

2020. január 20.
16:00
Németország  6–12  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szvetlana Dreval (RUS), Boris Margeta (SLO)
(1–1, 3–6, 0–3, 2–2)
Real 2 gól 2 Jegyzőkönyv Granados 5 gól 5

2020. január 20.
17:30
Oroszország  14–13  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Michiel Zwart (NED), Sebastien Dervieux (FRA)
(6–4, 3–2, 2–4, 3–3)
Bicskov 5 gól 5 Jegyzőkönyv Jelača, Baraldi 3 gól 3

2020. január 20.
19:00
Románia  7–14  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szergej Naumov (RUS), Raffaele Colombo (ITA)
(3–1, 2–3, 0–6, 2–4)
Negrean 2 gól 2 Jegyzőkönyv Jenidúniasz 6 gól 6

Negyeddöntők[szerkesztés]

2020. január 22.
16:00
Olaszország  8–10  Montenegró Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Michiel Zwart (NED), Georgios Stavridis (GRE)
(3–3, 3–4, 1–2, 1–1)
Figari 2 gól 2 Jegyzőkönyv Petković 4 gól 4

2020. január 22.
17:30
Szerbia  6–6  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Raffaele Colombo (ITA)
(2–1, 1–4, 2–1, 1–0)
Mandić 3 gól 3 Jegyzőkönyv Perrone, Sanahuja 2 gól 2
Büntetőpárbaj:
3–4

2020. január 22.
19:00
Magyarország  14–10  Oroszország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Radosław Koryzna (POL), Matan Schwartz (ISR)
(3–2, 3–3, 4–3, 4–2)
Manhercz, Varga 3 gól 3 Jegyzőkönyv Kiszeljov, Merkulov 3 gól 3

2020. január 22.
20:30
Horvátország  14–11  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Sébastien Dervieux (FRA)
(6–3, 4–3, 3–3, 1–2)
Jokoviċ 4 gól 4 Jegyzőkönyv Vlahópulosz 3 gól 3

A 13–16. helyért[szerkesztés]

2020. január 20.
11:30
Szlovákia  8–4  Málta Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Kun György (HUN)
(3–1, 2–1, 1–2, 2–0)
Zaťovič 4 gól 4 Jegyzőkönyv S. Camilleri 4 gól 4

2020. január 20.
13:00
Hollandia  8–9  Franciaország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Giuliana Nicolosi (ITA), Ivan Rakovic (SRB)
(3–3, 2–2, 1–2, 2–2)
Winkelhorst, Gottemaker 2 gól 2 Jegyzőkönyv Marzouki 4 gól 4

A 9–12. helyért[szerkesztés]

2020. január 22.
13:00
Törökország  6–12  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Carlos Ortega (ESP), Szergej Naumov (RUS)
(1–4, 2–2, 1–4, 2–2)
Acar, Yenigün 2 gól 2 Jegyzőkönyv Baghaturia, Bitadze 3 gól 3

2020. január 22.
14:30
Németország  15–10  Románia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Veselin Mišković (MNE), Kun György (HUN)
(5–1, 2–5, 5–1, 3–3)
Stamm, Strelezkij 4 gól 4 Jegyzőkönyv három játékos 2 gól 2

Az 5–8. helyért[szerkesztés]

2020. január 24.
14:30
Olaszország  14–12  Oroszország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Levan Berishvili (GEO), Sébastien Dervieux (FRA)
(5–3, 4–4, 3–1, 2–4)
Aicardi 3 gól 3 Jegyzőkönyv Bicskov, Harkov 3 gól 3

2020. január 24.
16:00
Szerbia  12–9  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Radosław Koryzna (POL), Carlos Ortega (ESP)
(3–3, 3–2, 4–2, 2–2)
Dedović, Mandić 3 gól 3 Jegyzőkönyv Vlahópulosz 3 gól 3

Elődöntők[szerkesztés]

2020. január 24.
17:30
Spanyolország  9–8  Horvátország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Szergej Naumov (RUS)
(0–1, 4–3, 2–2, 3–2)
Munarriz 3 gól 3 Jegyzőkönyv Bukić 2 gól 2

2020. január 24.
19:00
Magyarország  10–8  Montenegró Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Raffaele Colombo (ITA)
(1–2, 3–1, 4–2, 2–3)
Varga 4 gól 4 Jegyzőkönyv Radović 3 gól 3

A 15. helyért[szerkesztés]

2020. január 22.
11:30
Málta  9–19  Hollandia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Robert Tiozzo (CRO), Levan Berishvili (GEO)
(2–5, 2–5, 2–4, 3–5)
S. Camilleri 5 gól 5 Jegyzőkönyv van Ijperen 6 gól 6

A 13. helyért[szerkesztés]

2020. január 22.
11:30
Szlovákia  6–9  Franciaország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Gernot Häntschel (GER), Ivan Raković (SRB)
(0–2, 1–4, 3–1, 2–2)
Tkáč 2 gól 2 Jegyzőkönyv Kalinić 3 gól 3

A 11. helyért[szerkesztés]

2020. január 24.
11:30
Törökország  3–20  Románia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Luis Santos (POR), Horváth Róbert (SVK)
(1–5, 0–6, 1–6, 1–3)
három játékos 1 gól 1 Jegyzőkönyv Fulea 5 gól 5

A 9. helyért[szerkesztés]

2020. január 23.
13:00
Németország  9–8  Grúzia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Kun György (HUN), Matan Schwartz (ISR)
(2–3, 0–2, 3–2, 4–1)
három játékos 2 gól 2 Jegyzőkönyv Vapenski 2 gól 2

A 7. helyért[szerkesztés]

2020. január 26.
14:30
Oroszország  9–11  Görögország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Robert Tiozzo (CRO), Carlos Ortega (ESP)
(2–2, 2–3, 3–3, 2–3)
Harkov 4 gól 4 Jegyzőkönyv Argirópulosz 3 gól 3

Az 5. helyért[szerkesztés]

2020. január 26.
16:00
Olaszország  7–8  Szerbia Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Michiel Zwart (NED), Kun György (HUN)
(2–3, 4–1, 0–2, 1–2)
Di Fulvio 3 gól 3 Jegyzőkönyv Aleksić, Filipović 2 gól 2

Bronzmérkőzés[szerkesztés]

2020. január 26.
17:30
Montenegró  10–9  Horvátország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Szergej Naumov (RUS), Raffaele Colombo (ITA)
(1–3, 2–4, 4–1, 3–1)
Ivović 5 gól 5 Jegyzőkönyv három játékos 2 gól 2

Döntő[szerkesztés]

2020. január 26.
19:00
Magyarország  9–9  Spanyolország Duna Aréna, Budapest
Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Jórgosz Sztavrídisz (GRE)
(1–3, 3–0, 2–2, 3–4)
három játékos 2 gól 2 Jegyzőkönyv Munarriz 3 gól 3
Büntetőpárbaj:
5–4
A 2020-as férfi vízilabda-Európa-bajnokság győztese

Magyarország
13. cím

Végeredmény[szerkesztés]

Részvételi jogot szerzett a 2020-as nyári olimpiára
Helyezés Csapat
01Gold medal icon.svg Arany  Magyarország
02Silver medal icon.svg Ezüst  Spanyolország
03Bronze medal icon.svg Bronz  Montenegró
4.  Horvátország
5.  Szerbia
6.  Olaszország
7.  Görögország
8.  Oroszország
9.  Németország
10.  Grúzia
11.  Románia
12.  Törökország
13.  Franciaország
14.  Szlovákia
15.  Hollandia
16.  Málta

Díjak[szerkesztés]

Az Európa-bajnokság után a következő díjakat osztották ki:[6]

Gólkirály
MVP
Legjobb kapus

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas-alairtak-az-osszes-2020-as-eb-budapesten-lesz-2537067
  2. Vízilabda Eb: elkészítették a selejtezők csoportbeosztását. www.nemzetisport.hu (2019. jún. 8.) (Hozzáférés: 2019. jún. 8.)
  3. Európa-bajnokság: így várjuk a sorsolást. www.vizipolo.hu (2019. okt. 22.) (Hozzáférés: 2019. okt. 22.)
  4. 34. LEN vízilabda Európa-bajnokság: Megvannak a csoportok! www.waterpolo.hu (2019. okt. 22.) (Hozzáférés: 2019. okt. 23.)
  5. Itt vannak az ellenfelek. www.nemzetisport.hu (2019. okt. 22.) (Hozzáférés: 2019. okt. 22.)
  6. Európa-bajnok Magyarország! www.vizipolo.hu (2020. jan. 26.) (Hozzáférés: 2020. jan. 27.)

Források[szerkesztés]

További információk[szerkesztés]

  • 1320/2016. (VII. 1.) Korm. határozat a 2020. évi 35. Úszó-, Nyíltvízi-, Műugró-, Műúszó- és Óriástoronyugró Európa-bajnokság rendezési jogának megszerzése érdekében, valamint a 2020. évi Vízilabda Európa-bajnokság rendezési jogának megszerzése érdekében szükséges kormányzati intézkedésekről
  • 24.hu (2016. július)